TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

9 mln pasażerów Kolei Małopolskich w ciągu trzech lat
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.06.2017 13:27:51 4 komentarze
9 mln pasażerów Kolei Małopolskich w ciągu trzech lat (foto: UMWM)

9 mln pasażerów przewiozły Koleje Małopolskie w przeciągu 3 lat swojej działalności.

9 mln pasażerów przewiozły Koleje Małopolskie w przeciągu 3 lat swojej działalności.

Ale to nie jedyny rekord jaki udało się pobić wojewódzkiej spółce - tylko w maju tego roku nowoczesne pociągi województwa obsługiwane przez KMŁ przewiozły na swoich pokładach ponad pół miliona podróżnych.

Milionowe nakłady na rozwój transportu kolejowego z Małopolsce przynoszą pożądane efekty. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba mieszkańców i turystów, którzy zamiast samochodu wybierają szybkie i ekonomiczne pociągi kursujące po regionie. Największe wzrosty pasażerów odnotowane zostały na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługiwanych przez spółkę Koleje Małopolskie.

Patrząc na liczby przewiezionych pasażerów i wzrosty jakie z miesiąca na miesiąc odnotowuje spółka województwa, na pierwszy rzut oka widać, że kolej jest transportem przyszłości i warto w nią inwestować. Jednak, by odnieść sukces potrzebny był pomysł, gruntowanie przemyślana strategia i konsekwentna realizacja. Tylko dzięki temu, że trzymaliśmy się tych zasad dziś możemy zaproponować mieszkańcom Małopolski ofertę kolejową na najwyższym poziomie – mówi marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Tegoroczny maj był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o ilość pasażerów przewiezionych przez Koleje Małopolskie. Po raz pierwszy przekroczona została bariera pół miliona pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesięcznie. Łącznie przewieziono 516 000 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się pociągi na trasie SKA 1 Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek Kopalnia, które przewiozły ponad 330 tys. pasażerów, czyli o ponad 10% więcej niż w kwietniu. Pociągi linii SKA 2 Kraków – Tarnów oraz pociągi relacji Kraków – Tarnów – Nowy Sącz/Krynica wybrało ponad 185 tys. podróżnych, co również oznacza 10% wzrost liczby podróżnych w stosunku do ubiegłego miesiąca.

Od początku swojej działalności Koleje Małopolskie przewiozły blisko 9 mln pasażerów, a tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2017 roku ponad 2 350 000 pasażerów. Imponujące są także dane dobowe, każdego dnia do pociągów uruchamianych przez samorządowego przewoźnika wsiada średnio 15 500 osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
 • Fifi – 28.06.2017

  Skoro na SKA1 i SKA2 przewiozły w sumie 515 tys. osób, to gdzie w tych wyliczeniach linia Kraków-Miechów/Sędziszów? Bo do zagospodarowania został tylko 1 tys. podróżnych z ogólnej liczby.

 • dddbb – 28.06.2017

  Koleje Małopolskie nie jeżdżą do Miechowa

 • Tomek – 28.06.2017

  @Fifi,KMŁ od zmiany rozkłady jazdy w grudniu 2016 "straciły" SKA2 na rzecz PR. Chwilowo.

 • zxcvbnm – 28.06.2017

  Nie sztuką jest zrobić kolejkę na nowym taborze, nawet z N.Sącza, zabierając PeeRom najlepsze kąski. Sztuką by było uruchomić Tarnów - Szczucin czy Kogutów - Jasło. W zeszłym rozkładzie uwalono bezmyślnie pełne pociągi KRaków - Kielce, bo marszałek woli jak mu do stolicy regionu przyjedzie kilkaset aut dziennie więcej i stado śmierdzących busów.Oferta do Zakopca jest kiepska, do Krynicy praktycznie nie istnieje. Coś Krupie dzwoni, ale nie wie gdzie...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!