TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

80-latek bez uprawnień za kierownicą niesprawnego autobusu
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.04.2019 14:00:32
80-latek bez uprawnień za kierownicą niesprawnego autobusu

Szkolny Autosan nie przeszedł policyjnej kontroli w Płocku. Kierowca autobusu podobnie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali do kontroli autobus szkolny, który nie nadawał się do jazdy, a jego kierujący nie posiadał uprawnień. 80-letni mężczyzna stracił dowód rejestracyjny od pojazdu i został ukarany mandatem, a wobec przewoźnika będzie prowadzone postępowanie administracyjne.

4 kwietnia rano policjanci płockiej drogówki sprawdzali stan techniczny autokarów przewożących dzieci do szkół oraz trzeźwość kierujących tymi pojazdami.

Podczas jednej z prowadzonych kontroli mundurowi zwrócili uwagę na stan techniczny gimbusa. Pojazd miał poważną usterkę układu hamulcowego co mogło doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa podróżujących dzieci. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu

Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kierujący gimbusem nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania, tj. kat. "D". Ważność uprawnień kierującego wygasła w 2017 roku. 80–letni kierujący został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Z przeprowadzonej na miejscu kontroli, mundurowi sporządzili odpowiednią dokumentację, która przekazana została do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przewoźnika wykonującego zarobkowy przewóz osób.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole gimbusów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
kierowca
Policja
Mazowieckie