TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

8,5 tys. kierowców wybrało pociągi Kolei Śląskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.02.2017 00:01:34
8,5 tys. kierowców wybrało pociągi Kolei Śląskich

Prawie 8500 kierowców i ich współpasażerów skorzystało do tej pory z propozycji bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie alarmu smogowego.

Prawie 8500 kierowców i ich współpasażerów skorzystało do tej pory z propozycji bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie alarmu smogowego.

Liczba ta może wzrosnąć, ponieważ jesteśmy przygotowani do powtórnego wdrożenia procedury i tym samym ponownego umożliwienia kierowcom i ich współpasażerom bezpłatnego podróżowania ? mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy przewoźnika.

Aby 30 stycznia oraz 2 i 3 lutego móc skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami wystarczyło podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Poza właścicielem dowodu rejestracyjnego, bezpłatną podróż mogły odbyć dodatkowo 2 osoby towarzyszące.

? Decyzja o bezpłatnych przejazdach komunikacją publiczną w czasie smogu została podjęta po raz pierwszy w regionie i cieszę się, że spotkała się z pozytywnym odzewem. Świadczą o tym liczby ? kilka tysięcy osób zdecydowała się przesiąść z samochodów do pociągów. Dobrze, że naszym wzorem poszedł KZK GOP, który zorganizował podobną akcję. W przypadku takich działań chodzi przede wszystkim o promowanie komunikacji publicznej, która powinna być podstawową w poruszaniu się po aglomeracji. Jako województwo przeznaczamy spore środki na działania podnoszące efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej, a więc na centra przesiadkowe, czy zakup ekologicznego taboru ? mówi Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

W ciągu trzech dni na bezpłatną podróż naszymi pociągami zdecydowały się w sumie 8464 osoby. Największą popularnością cieszyły się linie Częstochowa ? Gliwice oraz Katowice ? Zwardoń. Statystyki te mogą się jeszcze zmienić, ponieważ przewoźnik jest przygotowany, aby w przypadku powtórnego pogorszenia się jakości powietrza ponownie umożliwić kierowcom i ich współpasażerom bezpłatne podróżowanie. O takiej możliwości będzie informować w osobnych komunikatach na swojej stronie internetowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie