TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

72 pasażerów pociągu Kraków – Oświęcim, większość wysiadła przy Energylandii
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.05.2019 08:59:32
72 pasażerów pociągu Kraków – Oświęcim, większość wysiadła przy Energylandii

72 pasażerów skorzystało z nowego połączenia Przewozów Regionalnych z Krakowa do Oświęcimia przez Zator.

72 pasażerów skorzystało z nowego połączenia Przewozów Regionalnych z Krakowa do Oświęcimia przez Zator.

Większość z nich wysiadła przy Energylandii. Nowe połączenie ruszyło 1 maja o godzinie 9:24. Obsługiwała je charakterystyczna jednostka EN61 czyli Pociąg Papieski. Oficjalnie ma on na stałe zagościć na tej trasie, choć w przypadku Przewozów Regionalnych nie można wykluczyć rychłego zastąpienia go klasycznym EN57. Wyprodukowany w 2003 roku przez Newag skład nie cieszy się bowiem zaufaniem władz Małopolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych i częściej stoi niż jeździ. Ostatnio pojawiał się na kursach Podhalańskiej Kolei Regionalnej z Nowego Targu do Zakopanego.

72 pasażerów, którzy skorzystali z pierwszego kursu zostało odebrane jako dobry wynik. Organizatorem połączeń jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Kraków
Oświęcim
Zator
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.