TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

70 tramwajów Flexity dla Zurichu
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.03.2017 09:52:30 10 komentarzy
70 tramwajów Flexity dla Zurichu (wiz. Bombardier)

Bombardier Transportation i Zurich Public Transport (VBZ) podpisali kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych tramwajów Flexity z opcją na kolejnych 70 wagonów.

Bombardier Transportation i Zurich Public Transport (VBZ) podpisali kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych tramwajów Flexity z opcją na kolejnych 70 wagonów.

Jego wartość jest szacowana na około 300 milionów franków szwajcarskich. Pierwsze pojazdy będą dostarczane na koniec 2019 r. Nowe tramwaje dla Zurychu zostaną oparte na sprawdzonej platformie FLEXITY. Mają być dostosowane do potrzeb miasta i zintegrować się z krajobrazem Zurichu. Spełnią najwyższe standardy bezpieczeństwa, będą też przyjazne dla środowiska i zużywać mniej energii. Zaawansowana konstrukcja zredukuje hałas i wibracje. Tramwaje będą też rzecz jasna przyjazne dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej.

"Wszystkie komponenty FLEXITY odzwierciedlają najnowsze osiągnięcia technologiczne i zapewnią redukcję całkowitych kosztów eksploatacji. Nasi pasażerowie skorzystają z bezpiecznych i ergonomicznych, nowoczesnych tramwajów" ? powiedział Guido Schoch, Dyrektor VBZ.

"VBZ wybrał innowacyjny i zaawansowany technologicznie produkt. Decyzja ta wzmacnia wieloletnie partnerstwo, które będzie korzystne dla pasażerów w Zurychu" ? dodał Stéphane Wettstein, Dyrektor Zarządzający, Bombardier Transportation Switzerland.

FLEXITY mają modułową konstrukcję, która zmniejsza całkowite koszty eksploatacji, przez co ułatwia czyszczenie i konserwację. Wnętrze tramwaju zapewni szybki przepływ pasażerów. Wagony będą też bardziej pojemne, w porównaniu do obecnie eksploatowanych pomieszczą 20% więcej pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Szwajcaria
Flexity
Zurich
 • ja – 06.03.2017

  a gdzie Pesa

 • K – 06.03.2017

  W Bydgoszczy

 • TNW – 06.03.2017

  I bardzo się cieszy z tego, że wkrótce wygra w Kralowie !

 • YburG – 06.03.2017

  Co z solarisem ?

 • Antypes – 06.03.2017

  TNWNie byłbym tego taki pewien

 • Beta – 06.03.2017

  A jakie tramwaje Zurich planuje wycofać po dsotawie nowych Flexity ?

 • wojtek – 06.03.2017

  Ten na wizualizacji powyżej kojarzy mi się z wrocławskim Protramem 205WrAs;-)Świetny design, piękny tramwaj!!!

 • Combino – 08.03.2017

  @Beta: pierwszą i drugą serię Tram 2000 (lata budowy OIDP 1976-78 i 86-87). "Saenfte (czyli wagony z III serii z niską wstawką made by Saenfte) oraz Pony (circa 15-metrowe jednoczłonowe doczepy czynne) zostają; jak odpalą opcję,to i one polecą.

 • NM – 08.03.2017

  Kolorystycznie ładne i miłe dla oka - może Kraków wreszcie zacznie malować swoje tramwaje i autobusy w kolorach miasta - białym i niebieskim.

 • b – 10.03.2017

  Ojej, ale głupole. Kupują Bombardiery, takie graty, nie czytają co ma eurotram/combino do powiedzenia...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.