TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

7 lat Kolei Śląskich. Będzie przejazd specjalny
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.10.2018 13:36:35
7 lat Kolei Śląskich. Będzie przejazd specjalny (źródło: KŚ)

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem Koleje Śląskie zapraszają wszystkich miłośników kolei do wspólnego świętowania swoich "urodzin". Już siódmych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem Koleje Śląskie zapraszają wszystkich miłośników kolei do wspólnego świętowania swoich "urodzin". Już siódmych.

W tym roku jubileuszowy pociąg ruszy 6 października do Częstochowy Stradomia, gdzie na podróżnych czekać będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Historii Kolei.

Przejazd "Jubilacika" – bo tak będzie się nazywać ten wyjątkowy pociąg – rozpocznie się w Katowicach o godzinie 15:08. Trasa będzie wiodła m.in. przez Boronów, a więc w części linią na co dzień nieobsługiwaną przez Koleje Śląskie. Oprócz Katowic zatrzyma się również w Chorzowie, Bytomiu i Tarnowskich Górach. Dokładny rozkład jazdy można sprawdzić w załączonych tabelkach.

Do wzięcia udziału w jubileuszowym przejeździe konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się poprzez formularz rejestracyjny, liczba miejsc jest bowiem ograniczona. W tym celu trzeba skorzystać z elektronicznego systemu rezerwacyjnego na stronie internetowej Kolei Śląskich. Rezerwacja wystartowała 2 października o godz. 17:00. Po dokonaniu rezerwacji należy w odpowiednim terminie wykupić bilet w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. Do udziału w przejeździe będzie uprawniał bilet "10 godzin po sieci" wraz ze specjalnym kuponem – będzie zatem możliwość podróżowania innymi naszymi pociągami w czasie 10 godzin. Koszt takiego biletu to 18 zł. Rezerwacja gwarantuje miejsce siedzące, nie są one jednak numerowane.

W cenie biletu przewidziany jest nie tylko przejazd tam i z powrotem, ale również zwiedzanie Muzeum Historii Kolei (oczywiście pociąg powrotny będzie czekał na zwiedzających). Zwiedzanie nie będzie wymagało dalekiej wycieczki, bowiem ekspozycja muzealna została umieszczona w kilku salach położonych na pierwszym piętrze dworca w Częstochowie Stradomiu. Na zwiedzających czekają tu m.in. bogate zbiory lamp kolejowych, urządzeń kolejowych i mundurów kolejarskich. Rzadkim eksponatem jest symulator jazdy elektrowozem. Można tu również zobaczyć zrekonstruowane pomieszczenie zawiadowcy stacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Częstochowa
Katowice