TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

7 km drogi rowerowej w Zielonej Górze
PAP - Opublikowano: 18.12.2017 19:13:18
7 km drogi rowerowej w Zielonej Górze

Prawie 7 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w północnej części Zielonej Góry. W poniedziałek tamtejszy magistrat podpisał umowę na ich wykonanie. Koszt inwestycji wpisującej się w większy program rozbudowy infrastruktury rowerowej w mieście to ponad 7,2 mln zł.

Prawie 7 km nowych ścieżek rowerowych powstanie w północnej części Zielonej Góry. W poniedziałek tamtejszy magistrat podpisał umowę na ich wykonanie. Koszt inwestycji wpisującej się w większy program rozbudowy infrastruktury rowerowej w mieście to ponad 7,2 mln zł.

Nowe ścieżki połączą miasto z położonymi na rzeką Odrą Cigacicami na północ od Zielonej Góry. Pierwsi rowerzyści i piesi mają zacząć z nich korzystać we wrześniu przyszłego roku. Trasy wybuduje zielonogórska firma Inwestycyjna Grupa Budowlana Sp. z o.o. – poinformowała PAP z-ca dyr. Departamentu Prezydenta Miasta Zielona Góra Monika Zapotoczna.

W ciągu tras rowerowych powstaną miejsca parkingowe, zostaną wybudowane zjazdy do lasów oraz zlokalizowanych posesji. Sama nawierzchnia ścieżek będzie bitumiczna, a parkingów wykonana z kostki betonowej.

To kolejne zadanie dotyczące modernizacji i rozbudowy sieci dróg rowerowych w Zielonej Górze.

Na początku września br. tamtejszy magistrat podpisał umowę z wykonawcą prac związanych m.in. z budową kładki pieszo-rowerowej nad ul. Sikorskiego oraz modernizacją i przystosowaniem do tego typu ruchu nieczynnego wiaduktu kolejowego nad al. Wojska Polskiego.

Z kolei pod koniec października br. zawarł umowę z wykonawcą dwóch nowych tras rowerowych w południowej części miasta. Łącznie będą miały ponad 11 km długości.

Obecnie w Zielonej Górze jest ok. 69 km ścieżek rowerowych. Po zakończeniu zaplanowanych inwestycji ich długość wzrośnie do 104 km. Cały projekt ma zostać zakończony do końca września 2018 roku i kosztować ponad 30 mln zł.

Pieniądze na realizację ścieżek rowerowych w Zielonej Górze w 85 proc. będą pochodziły z tzw. ZIT-u, czyli unijnych środków z RPO Lubuskie 2020. Resztę miasto dołoży z własnego budżetu. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
droga rowerowa
RPO
ZIT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.