TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

43 mln na tabor w budżecie województwa lubuskiego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2019 10:45:07
43 mln na tabor w budżecie województwa lubuskiego

Projekt budżetu woj. lubuskiego na 2020 r. zakłada 233 mln zł na inwestycje, co stanowi 39 proc. planowanych wydatków. Dochody regionu określono na 547 mln zł, a wydatki na 605 mln zł, co daje deficyt na poziomie 58 mln zł

Projekt budżetu woj. lubuskiego na 2020 r. zakłada 233 mln zł na inwestycje, co stanowi 39 proc. planowanych wydatków. Dochody regionu określono na 547 mln zł, a wydatki na 605 mln zł, co daje deficyt na poziomie 58 mln zł - poinformowała PAP marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

"Dla porównania, w tegorocznym budżecie wyjściowo dochody województwa lubuskiego na początku roku wynosiły 475 mln zł, a wydatki 542 mln zł. Z kolei na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje zapisano 216 mln zł. A zatem przyszłoroczny budżet będzie jeszcze bardziej proinwestycyjny, niż obecny" - oceniła marszałek Polak.

Do najważniejszych inwestycji ujętych w projekcie budżetu należą: zakup pasażerskich pojazdów kolejowych za ponad 43 mln zł oraz dalszy etap budowy mostu przez Odrę i przebudowa odcinka drogi nr 282 w Milsku – prawie 40 mln zł.

Sesja budżetowa Sejmiku Woj. Lubuskiego jest zaplanowana na 20 grudnia br. Obecnie projekt budżetu jest analizowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lubuskie
tabor
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.