TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

40 czeskich wagonów na wakacje w PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.06.2018 11:55:48
40 czeskich wagonów na wakacje w PKP Intercity

A jednak będą czeskie posiłki w wakacje. PKP Intercity będą w sezonie ponownie korzystać z 40 wagonów Ceskih Drah.

A jednak będą czeskie posiłki w wakacje. PKP Intercity będą w sezonie ponownie korzystać z 40 wagonów Ceskih Drah.

Jeszcze w kwietniu członek zarządu PKP Intercity Jarosław Oniszczuk zapowiadał, że nie będzie takiej potrzeby. A jednak będzie. Dziś dostaliśmy potwierdzenie, że kilka pociągów TLK, oprócz międzynarodowego Wydmy, pojedzie na czeskich wagonach.

W sezonie letnim będzie jeździć 40 wagonów czeskich. Będą one kursować w pociągach: TLK Ustronie, TLK Łebsko, TLK Gardno, TLK Sarbsko. Składy te zestawione będą z grup wagonów powiązanych obiegowo z pociągiem TLK Wydmy, który założony był w rocznym rozkładzie jazdy jako skład międzynarodowy, kursujący sezonowo. Wagony z miejscami do siedzenia będą zestawiane przez koleje czeskie, a wagony sypialne przez PKP IC. Rozwiązanie zastosowane w przypadku pociągu Wydmy oraz pozostałych wymienionych pociągów jest zgodne z zasadami zawartymi i opisanymi w kartach UIC (Międzynarodowy Związek Kolei) – poinformowała nas Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity.

W poprzednich sezonach sytuacja ta była rozwiązywana nieco inaczej. PKP Intercity ogłaszały przetargi na wynajem wagonów, które wygrywały Ceske drahy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
wagon
TLK
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.