TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

40 000 sprzedanych autobusów Iveco Crossway!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.08.2019 15:00:01
fot. Iveco

Iveco Bus szczyci się mocnym jubileuszem. Rodzina autobusów Crossway obochodzi swoje 13 urodziny. Przez ten okres wyprodukowano 40 000 autobusów z tej gamy w bardzo szerokim wachlarzu wariantów.

Iveco Bus szczyci się mocnym jubileuszem. Rodzina autobusów Crossway obochodzi swoje 13 urodziny. Przez ten okres wyprodukowano 40 000 autobusów z tej gamy w bardzo szerokim wachlarzu wariantów.

Rodzina autobusów Crossway zadebiutowała na targach Autotec w Brnie w 2006 roku. Wtedy nikt jednak nie wiedział, że autobusy docelową "wylądują" pod marką Iveco. Dlatego pierwszy egzemplarz Crossway'a został zaprezentowany branży jako Karosa 900. Od początku autobusy powstawały z myślą o przeznaczeniu do przewozów o charakterze lokalnym i międzymiastowy,

Dzisiaj Iveco oferuje kilka wersji Crossway'ów, w szczególności modele POP, LINE i PRO. Każda z nich różni się wyposażeniem oraz układem wnętrza. Ponadto istnieją również częściowo niskopodłogowe warianty we wersjach CITY i LINE. W nich prócz napędu konwencjonalnego dostępny jest również Natural Power, czy wersja CNG. Istnieje kilka wariantów długości - 10,8 m, 12 m, 13 m oraz największa wersja LE, czyli o długości 14,5 m. Wszystkie pojazdy są produkowane fabryce w Vysoké Mýto, w którym kiedyś powstawały autobusy Karosa.

Egemplarz z numer 40 000 to najdłuższy z możliwych Crossway'ów. To wariant o długości 14,5 m z silnikiem diesla Iveco Cursor 9. Jego nabywcą jest czeska dywizja Arrivy, która zamówiła 16 takich samochodów na linie w aglomeracji praskiej.

"Jestem dumny, że Crossway, o numerze seryjnym 40 000, będzie własnością Arrivy. Od lat wspieramy krajową produkcję nowoczesnych i wysokiej jakości autobusów. Docenią to nasi pasażerowie, którzy będą mogli cieszyć się jeszcze większym komfortem podczas podróży. Wszystkie nowe autobusy mają klimatyzację, wygodne fotele z wysokim oparciem, ekrany LCD z informacją liniową, a także sieć Wi-Fi i ładowarki USB" - mówi Daniel Adamka, dyrektor generalny Arriva Transport Czech Republic.

Wzmianka o produkcji Iveco w Czeach jest ważna, ponieważ do tej pory Arriva była kluczowym klientem SORa. Jubileuszowego Iveco będzie można rozponać na liniach sieci PID po wyeksponowanej liczbie 40 000 na bocznej ścianie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Iveco
Arriva
Czechy
PID