TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

31,7 mln zł za internet w Pendolino
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.08.2018 12:07:23 4 komentarze
31,7 mln zł za internet w Pendolino

PKP Intercity wyda na montaż instalacji Wi-Fi w pociągach Pendolino i na jej utrzymanie świadczone przez 5 lat 31,7 mln zł - poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

PKP Intercity wyda na montaż instalacji Wi-Fi w pociągach Pendolino i na jej utrzymanie świadczone przez 5 lat 31,7 mln zł.

Za instalację urządzeń Wi-Fi w składach Pendolino (ED250) odpowiedzialna będzie spółka Alstom Konstal. W ramach umowy spółka stworzy projekt instalacji wi-fi, jak również zapewni dostawę i konserwację tych urządzeń oraz przeszkolenie personelu PKP Intercity. Podpisany 28 sierpnia kontrakt opiewa na kwotę 31,7 mln zł i oprócz instalacji Wi-Fi obejmuje również jego utrzymanie świadczone przez 5 lat. 

W ramach kontraktu pomiędzy PKP Intercity a firmą Alstom, która jednocześnie będzie świadczyła usługę operatora telekomunikacyjnego, zostanie zawarta także odpowiednia umowa powierzenia danych. Tym samym dane użytkowników będą zabezpieczone w sposób należyty i zgodny z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych.

Dzisiejsza umowa to kolejny krok w podnoszeniu jakości obsługi naszych klientów. Dokładamy starań, aby zapewnić pasażerom komfort na każdym etapie podróży – stwierdził Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Według zapowiedzi szefa PKP Intercity Marka Chraniuka montaż urządzeń rozpocznie się we wrześniu. Pasażerowie mają skorzystać z WiFi na pokładzie ED250 jeszcze w tym roku. Prace związane z instalacją urządzeń Wi-Fi będą przebiegały w taki sposób, aby pojazdy ED250 mogły realizować planowe połączenia. Zależy też nam na tym, aby wdrożenie bezprzewodowego internetu przebiegło szybko i sprawnie. Dlatego instalacja na pierwszych dwóch składach będzie pod nasza szczególną uwagą, by uzyskać całkowitą pewność prawidłowego funkcjonowania zastosowanych rozwiązań systemowych - powiedział Chraniuk. 

Mamiński podkreślił, że umowa z Alstomem to duży sukces obecnego Zarządu PKP Intercity.

Dążymy do tego, aby polska kolej była bezpieczna, komfortowa i punktualna. Instalacja Wi-Fi w Pendolino jest odpowiedzią na potrzeby podróżujących – stwierdził wiceminister Andrzej Bittel.

Pociągi Pendolino wzbogacą liczbę składów wyposażonych już w dostęp do internetu. W tym momencie sieć Wi-Fi dostępna jest w 171 wagonach PKP Intercity oraz 40 składach zespolonych (PesaDart, Flirt3). Przewoźnik planuje, że do końca 2018 r. Wi-Fi będzie dostępne w 200 wagonach konwencjonalnych i liczba ta będzie stale zwiększana.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Alstom
Pendolino
 • Tomasz Daria Misiek – 28.08.2018

 • Grzegorz Szydło – 28.08.2018

  Cudownie. 😂

 • Edi666 – 28.08.2018

  Dobra cena, frajerzy zabulą jak za zboże.

 • Mat Matys – 28.08.2018

  Kto za to zapłaci ;) ?? Bilet Katowice - Warszawa 199 PLN - no Pani taniej się nie da 😅😂

 • Edi666 – 28.08.2018

  A co z remontem dwóch rozbitych? 100 mln czy 200 mln? Jaki termin wykonania?

 • Marcin Gutowski – 28.08.2018

  Drogo.

 • Wuzel Grzegorz – 28.08.2018

  Mało sie zarabia żyje sie jak hrabia 😀

 • Edi666 – 28.08.2018

  Warto zwrócić uwagę że to jest cena bez kosztu transmisji danych.

 • Jakub Z Cieszyna – 28.08.2018

  Wi fi to przeżytek teraz prawie każdy ma "swój" internet w komórce

 • Marcin Wlazło – 28.08.2018

  Postawic telefon na hotspocie i problem z glowy😋

 • Edi666 – 28.08.2018

  Telefon nie złapie zasięgu, bo aluminiowa konstrukcja typu plaster miodu Pendolino to klatka Faradaya i tlumi fale elektromagnetyczne.

 • Ireneusz Napiórkowski – 29.08.2018

  Nie jechałeś Pendolino. Ze względu na konstrukcję wagonów barrrrrrdzo słabo wrecz wcale nie działa internet wewnątrz, poza tym pociąg szybko jedzie i wciąż przelogowuje się z do innego BTS i zrywa połączenie

 • Ryszard Tondos – 29.08.2018

  Instalacja co najmniej ze złota chyba....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.