TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

30 podwykonawców Astaldi planowało protest. Blokada CMK?
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.11.2018 22:37:50
30 podwykonawców Astaldi planowało protest. Blokada CMK?

Mam nadzieję, że po dzisiejszych rozmowach z podwykonawcami Astaldi, do protestu w środę nie dojdzie - powiedział we wtorek członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK Arnold Bresch.

Mam nadzieję, że po dzisiejszych rozmowach z podwykonawcami Astaldi, do protestu w środę nie dojdzie - powiedział we wtorek członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK Arnold Bresch.

We wtorek o godz. 17 w Lublinie rozpoczęło się spotkanie z podwykonawcami Astaldi ws. środowego protestu. "Z podwykonawcami rozmawiają wysokiego szczebla naszej spółki, które mają pełnomocnictwa do prowadzenia tego typu rozmów. To są osoby na stanowiskach szefów regionów inwestycyjnych, to najwyższy szczebel zarządzania w spółce" - powiedział członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK.

Jak przypomniał Bresch, "protestujący mają zablokować jedną z linii kolejowych". Zaznaczył, że nieznane jest miejsce protestu.

"Mam nadzieję, że po dzisiejszych rozmowach do protestu nie dojdzie. (...) Wypłaciliśmy już podwykonawcom ponad 62 mln zł" - powiedział. Jak dodał, "w najbliższym czasie zapłacimy kolejne 20 mln zł". "Kolejne ok. 40 mln roszczeń jest w analizie. Nie są to roszczenia związane z opieszałością naszych zespołów, ale to roszczenia, które wpłynęły do nas w ostatnim miesiącu" - dodał Bresch. "Wszystkie roszczenia podwykonawców Astaldi to ok. 144 mln zł" - przypomniał.

Jak przypomniał Bresch, "protest planuje 30 firm ze 120 przedsiębiorstw", które mają roszczenia.

Astaldi pod koniec września przysłała do PKP PLK informację, że umowy dotyczące modernizacji linii Dęblin – Lublin oraz linii Poznań - Leszno wygasły. Resort infrastruktury wezwał włoską firmę do wznowienia prac, ale wykonawca nie powrócił na place budów. Dlatego PKP PLK 2 października wezwały Astaldi wraz z konsorcjantami, do podjęcia prac na kontraktach, tj. linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin oraz linii Poznań – Wrocław. W związku z tym, że włoska firma nie podjęła prac na obu liniach, PLK 5 października złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów.

Astaldi jest zaangażowane w Polsce także w budowę dróg oraz warszawskiego metra (jest samodzielnym wykonawcą rozbudowy II linii metra na Pradze-Północ i Targówku o stacje Szwedzka, Targówek i Trocka).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Astaldi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.