TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

3 tys. turystów wróciło z Zakopanego pociągami
- Opublikowano: 02.01.2019 18:15:00
3 tys. turystów wróciło z Zakopanego pociągami (foto: UMWM)

Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku.

Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku.

Województwo Małopolskie informuje, że wraz z operatorami kolejowymi podjęło wszystkie możliwe kroki, aby sprostać zwiększonym potrzebom przewozowym i sprawnie odwieźć uczestników sylwestrowej imprezy odbywającej się w stolicy Tatr. Dodatkowe pociągi uruchomiły zarówno Przewozy Regionalne, jak również Koleje Małopolskie.

Jako pierwsze z Zakopanego o godzinie 1.18 i 2.00 wyruszyły specjalne pociągi Przewozów Regionalnych do Chabówki przez Rabkę-Zdrój dedykowane dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Skorzystało z nich w sumie 1900 osób.

Następnie o godzinie 2.48 wyruszył pociąg przyspieszony Kolei Małopolskich do Krakowa Głównego, którym pojechało około 650 osób.

Kolejnym pociągiem był kurs Przewozów Regionalnych relacji Zakopane – Kraków Główny wyruszający ze stacji początkowej o godzinie 3.30. Do Chabówki jechał z postojami na wszystkich stacjach i przystankach, a dalej jako przyspieszony. Skorzystało z niego około 500 osób.

Następnie o godzinie 4.56 z Zakopanego wyjeżdżał rozkładowy pociąg do Krakowa Płaszowa, który został tego dnia wzmocniony dodatkowym taborem. Zwiększone zostało również zestawienie pociągów Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Dodatkowo Przewozy Regionalne dysponowały w Zakopanem rezerwą taborową do uruchomienia w razie potrzeby. Ogółem z pociągów tej nocy skorzystało ponad 3 tysiące osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zakopane
Małopolska
Przewozy Regionalne
Koleje Małopolskie