TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

26 biletomatów w pociągach Kolei Małopolskich
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 09.05.2017 15:43:25
26 biletomatów w pociągach Kolei Małopolskich (foto: UMWM)

Działają już niemal wszystkie z 26 wielofunkcyjnych automatów Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, które pozwolą na jeszcze większą integrację transportu publicznego na terenie województwa.

Działają już niemal wszystkie z 26 wielofunkcyjnych automatów Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, które pozwolą na jeszcze większą integrację transportu publicznego na terenie województwa.

Najnowocześniejsze w Polsce biletomaty zamontowano w pociągach Kolei Małopolskich, które od grudnia 2016 r. jeżdżą po regionie. W każdym z 13 małopolskich Impulsów zamontowano po dwa mobilne biletomaty MKA. To najnowocześniejsze urządzenia tego typu dostępne w pociągach i komunikacji miejskiej w całej Polsce. Automaty posiadają wszystkie funkcje dobrze znane użytkownikom stacjonarnych wersji automatów MKA, dołożono także dodatkowe, które zdecydowanie ułatwią i przyspieszą zakup biletów.

Całkowitą nowością jest możliwość ekspresowego zakupu biletu poprzez zeskanowanie kodu QR z już posiadanego, nieważnego biletu kolejowego oraz możliwość zakupu biletu "na ten pociąg". Dzięki tej funkcji stacja początkowa wyczytuje się automatycznie, stację końcową wybieramy natomiast sami. Istnieje także możliwość kupna "biletu na ten pociąg z przesiadkami", wtedy stację końcową wybieramy spośród dostępnych na trasach SKA. W nowych automatach MKA za bilety można zapłacić zarówno gotówką jak i kartą płatniczą. Dostępna jest także forma zbliżeniowego uregulowania należności za bilet.

W wersjach mobilnych biletomatów tak samo jak w stacjonarnych możemy także kupić bilety papierowe na wyznaczoną trasę oraz bilety okresowe – zarówno kolejowe jak i bilety komunikacji miejskiej w Krakowie i Tarnowie. Urządzenia dają także możliwości rezerwacji miejsc parkingowych oraz przeniesienia biletów zakupionych przez portal na kartę MKA.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Impuls
biletomat