TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

20,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na budowę wiaduktu w Sokółce
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.05.2020 14:45:48
20,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na budowę wiaduktu w Sokółce (mat. pras.)

20,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa będzie w 2020 r. przekazane na trwającą budowę wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Kryńskiej w Sokółce (Podlaskie).

20,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa będzie w 2020 r. przekazane na trwającą budowę wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Kryńskiej w Sokółce (Podlaskie) - poinformował w poniedziałek podczas briefingu prasowego on-line marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Przyznanie tej dotacji oznacza, że o taką kwotę mniej na tę inwestycję wyda z budżetu województwa podlaskiego samorząd województwa - wyjaśnił marszałek.

W marcu 2019 r. samorząd województwa przyznał na tę budowę 45 mln zł z budżetu województwa. 13,5 mln zł na tę inwestycję wykładają PKP Polskie Linie Kolejowe SA (przy podpisywaniu umowy informowano, że 11 mln zł z tych środków to pieniądze z UE z programu Infrastruktura i środowisko-PAP), 4 mln zł ma dołożyć miasto Sokółka.

"Chcemy tę inwestycję zakończyć jeszcze w tym roku, rozliczyć ją w tym roku tak, żeby było można subwencję otrzymać" - poinformował marszałek. Dodał, że to też przykład pokazujący "dobrą współpracę, dobrą politykę finansową" rządu i samorządu w kwestii "wydatków na inwestycje w ramach budżetu województwa podlaskiego".

Artur Kosicki poinformował, że samorząd regionu ubiegał się o wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa od lutego, bo można było składać stosowne wnioski do ministerstwa infrastruktury i taki wniosek złożono, został zaakceptowany.

Jak informował wcześniej urząd marszałkowski, wiadukt buduje firma Intop Warszawa sp z o.o. W ramach inwestycji w Sokółce powstaje wiadukt nad torami, który zastąpi przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej oraz przejazd Roski Małe. Wiadukt będzie wyposażony w windę, schody, ma być też ścieżka pieszo-rowerowa. Inwestycja obejmuje również rozbudowę w Sokółce drogi wojewódzkiej nr 674.

Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo przejazdu w ważnym komunikacyjnie miejscu w Sokółce, usprawnić komunikację. Władze Sokółki podawały wcześniej, że dziennie w tym miejscu przejeżdża ok. 7 tys. samochodów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Sokółka
wiadukt