TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

2 września korekta rozkładu jazdy. Jakie zmiany wprowadza PKP IC?
- Opublikowano: 21.08.2018 13:24:17 4 komentarze
2 września korekta rozkładu jazdy. Jakie zmiany wprowadza PKP IC?

W niedzielę 2 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 20 października. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

W niedzielę 2 września br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 20 października. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.

Nowości dla pasażerów PKP Intercity

Komunikacja w centralnej i zachodniej Polsce: z Torunia do Berlina

Pociąg IC Portowiec relacji Szczecin – Katowice zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Natomiast trasa w relacji Katowice – Szczecin pozostaje bez zmian. Ze względu na ograniczenia techniczne trasy pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim pociąg IC Słowacki relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, na odcinku Koluszki – Wrocław Główny, nadal będzie jeździć okrężną trasą przez Częstochowę i Opole Główne.

W okresie 21 września – 20 października trasą okrężną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy zostaną skierowane pociągi:

EIC Chrobry relacji Szczecin – Warszawa – Szczecin

EIC Lech relacji Poznań – Warszawa – Poznań

Wszystkie cztery składy EIC relacji Warszawa – Berlin – Warszawa

IC Gałczyński relacji Warszawa – Szczecin – Warszawa

TLK Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin – Suwałki

TLK Gombrowicz relacji Lublin – Szczecin – Lublin

TLK Warta relacji Warszawa – Zielona Góra/Gorzów Wielkopolski – Warszawa

IC Zielonogórzanin relacji Warszawa – Zielona Góra – Warszawa

TLK Noteć relacji Warszawa – Piła – Warszawa.

Modernizacja linii w centralnej Polsce wpłynie także na kursowanie pociągu TLK Moniuszko. Połączenie ze Szczecina do Lublina zostanie skrócone do Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian zostanie uruchomiony pociąg z Warszawy do Lublina. Podobnie w drugą stronę, połączenie z Lublina do Szczecina zostanie skrócone z Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian pojedzie pociąg z Lublina do Warszawy.

Pociągi IC Kopernik, IC Wieniawski i IC Rejewski jeżdżące na trasie Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa nadal będą kierowane trasą okrężną przez Iławę.

Zmiany w obrębie węzła krakowskiego

Inwestycje realizowane w obrębie węzła krakowskiego i związane z nimi zamknięcia torów wpływają na kursowanie pociągów PKP Intercity.

Zawieszone zostało kursowanie pociągów:

IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze)

TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 2.09 – 16.10)

EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10

w dni robocze)

TLK Galicja relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław

Pociągi:

IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 02.09 – 24.09, 9.10 – 20.10)

TLK Cyryl relacji Poznań – Kraków (w dni robocze w okresie 02.09 – 20.10)

IC Witkacy relacji Zakopane – Gdynia (w okresie 02.09 – 14.09)

TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 17.10 – 20.10)

EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków (w okresie 14.09 – 20.10 oprócz weekendów i 25.09 – 8.10)

w różnych okresach będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny.

Pociąg IC Wyspiański relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław od 2 września do 17 października będzie jeździć z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie podróżujący do stacji Kraków Główny będą mogli przesiąść się na stacji Miechów do skomunikowanego pociągu TLK Kinga. TLK Magnolia relacji Szczecin – Kraków – Szczecin nadal będzie jeździć w skróconej relacji do i z Katowic. TLK Cyryl kursujący na trasie Poznań – Kraków – Poznań od 25 września do 8 października (w dni robocze) pojedzie w skróconej relacji Poznań – Kielce – Poznań.

Komunikacja w południowej Polsce

Prace modernizacyjne poskutkują wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za pociąg TLK Połoniny na odcinku Przeworsk – Tarnobrzeg – Przeworsk w okresie od 3 września do 20 października.

Od 3 września do 15 października z powodu przerwy w ruchu na linii kolejowej zostanie wprowadzona ZKA za pociągi TLK Malinowski i TLK Karpaty. Pociągi TLK Małopolska i TLK Karpaty do stacji Jasło i Zagórz pojadą zmienioną trasą przez Rzeszów.

Komunikacja w centralnej i wschodniej Polsce

W związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa – Białystok nadal zawieszone pozostanie kursowanie na tej trasie dwóch par pociągów: IC Dąbrowska i IC Jagiellończyk.

Prace prowadzone na linii kolejowej z Lublina do Warszawy sprawiają, że pociąg TLK Staszic relacji Warszawa – Lublin pozostaje zawieszony od poniedziałku do czwartku

i w niedziele, natomiast w odwrotnym kierunku skład nie pojedzie od poniedziałku do czwartku i w soboty.

Komunikacja w północnej części kraju

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w okresie 3 – 17 września nastąpi przerwa w ruchu kolejowym na odcinku Świdwin – Runowo Pomorskie, która będzie skutkować koniecznością uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za 7 par pociągów PKP Intercity. Od 18 września do 2 października zamknięty zostanie odcinek Sławno – Koszalin, co wymusi uruchomienie ZKA za 12 par pociągów.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 31 sierpnia oraz 1 – 3 września br. na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 2 września skład IC Hutnik, kursującyna trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia – Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Smętowie. W Jastrowie będzie zatrzymywać się skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Kołobrzeg.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
rozkład jazdy
 • Grzegorz Skweres – 21.08.2018

  TransInfo.pl macie literówki w tytule ;)

 • kolejFAN – 22.08.2018

  same błędy i literówki. JASTROWIU, a nie w Jastrowie. a co do KARPAT i MAŁOPOLSKI - gdzie jest napisane że będzie objazd do Jasła przez Rzeszów? wg plakatów PLK od 2 września ani słowa o pociagu do Jasła. Zniknęły. są tylko wagony do Przemyśla. więc??

 • DarekP – 22.08.2018

  Intercity szukało podwykonawcy na odcinek Rzeszów-Zagórz przez Jasło, więc masz odpowiedź, co będzie jeździć (SKPL).

 • kolejFAN – 23.08.2018

  ja pytam o TLK (Małopolska, Karpaty) na odcinku Tarnów-Jasło a nie o SKPL. O to mi chodzi że nie ma w najnowszym plakatowym żadnego pociągu z/do Jasła w Polskę, oprócz daty 2.IX. Płachty będą uaktualnione?

 • Alibaba – 24.08.2018

  Flamastrem sobie uaktualnisz. Akurat na nowy ro szkolny wyciągnisz.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.