TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

18,1 mln – wartość zbędnego taboru w PKP CARGO
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.07.2018 19:19:49
18,1 mln – wartość zbędnego taboru w PKP CARGO

PKP Cargo dokona odpisu 18,1 mln zł z tytułu trwałej utraty wartości zbędnego taboru kolejowego - podała spółka w komunikacie.

PKP Cargo dokona odpisu 18,1 mln zł z tytułu trwałej utraty wartości zbędnego taboru kolejowego - podała spółka w komunikacie. Wpływ odpisu na skonsolidowany zysk netto z uwzględnieniem efektu podatku odroczonego wynosi 14,6 mln zł.

Spółka podała, że w ramach analizy w grupie AWT zidentyfikowano zbędne składniki taboru kolejowego.

"Zgodnie z Polityką Rachunkowości PKP Cargo, oszacowana została wartość przepływów pieniężnych możliwa do uzyskania w wyniku zbycia powyższych aktywów" - napisano w komunikacie.

Dodano, że ostateczne wyniki analizy zostaną przedstawione w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2018 r., którego publikacja planowana jest na 28 sierpnia 2018 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
tabor
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.