TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

170 tramwajów - duże zamówienie dla Bombardiera!
InfoTram.pl - Opublikowano: 07.02.2018 12:30:03
170 tramwajów - duże zamówienie dla Bombardiera!

Zarząd Transportu Miejskiego w Brukseli (STIB) wybrał Bombardiera jako zwycięzcę przetargu na dostawę nowych tramwajów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Brukseli (STIB) wybrał Bombardiera jako zwycięzcę przetargu na dostawę nowych tramwajów.

Z firmą zawarta zostanie umowa ramowa na dostawę do 170 niskopodłogowych pojazdów, z pierwotnym zamówieniem na 60 wagonów o wartości 169 milionów euro netto.

Dostarczenie pierwszej partii umożliwi STIB wycofanie swoich najstarszych tramwajów, które zostały wyprodukowane w latach 70. XX wieku i rozbudowę floty, aby dostosować ją do rosnącej liczby użytkowników i rozszerzenia sieci tramwajowej. STIB twierdzi, że dostawa nowych, klimatyzowanych pojazdów zwiększy pojemność floty o 7% lub 4600 pasażerów.

Umowa ramowa obejmuje tramwaje w dwóch wariantach, o długości 32 m i 43 m, a dostawy mają się rozpocząć wiosną 2020 roku.

Podobnie jak nowe pociągi metra CAF M7 i tramwaje serii 3000/4000, tramwaje dla Brukseli będą stylizowane przez projektanta z Antwerpii Axela Enthovena.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia Bombardier dostarczył już niskopodłogowe wagony dla STIB. Ostatni wszedł do ruchu w marcu 2015 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Bruksela
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.