TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

17-latek ostrzelał autobus. Sprawdzał broń...
TVN24.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 30.03.2019 12:00:19
17-latek ostrzelał autobus. Sprawdzał broń...

28 marca policjanci z Zabierzowa w Małopolsce otrzymali zgłoszenie o ostrzelaniu autobusu komunikacji miejskiej. W związku ze zdarzeniem zatrzymano 17-letniego mieszkańca gminy Liszki.

Policjanci z Zabierzowa w Małopolsce otrzymali zgłoszenie o ostrzelaniu autobusu komunikacji miejskiej. W związku ze zdarzeniem zatrzymano 17-letniego mieszkańca gminy Liszki - informuje TVN24.

- Jeden pocisk przebił szybę bocznych drzwi i przeleciał tuż nad głową kierującego, co stworzyło realne zagrożenie dla jego życia – zaznacza Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Po przeprowadzeniu oględzin policjanci zabezpieczyli dwie metalowe kulki.

- Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Liszki, podejrzanego o dokonanie tego czynu - informuje Gleń. W lokalu, w którym mieszkał 17-latek znaleziono pistolet pneumatyczny, metalowe kulki oraz pojemniki z gazem zasilającym broń.

- Dalsze czynności wykazały, że strzały zostały oddane z balkonu, z miejsca zamieszkania podejrzanego – uzupełnia rzecznik. Przyznał się 17-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz narażenia kierującego autobusem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, do których się przyznał. - Podejrzany wyjaśnił, że chciał postrzelać nowym nabytkiem, lecz nie celował w nadjeżdżający autobus – ujawnia Gleń.

Jak dodaje, to nie pierwszy konflikt tego młodego mężczyzny z prawem – wcześniej mieszkaniec Liszek był notowany za przestępstwa narkotykowe. Podejrzanemu grozi do pięciu lat więzienia. (http://www.tvn24.pl)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
zamach
kierowca
Małopolskie