TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

15 stacji i przystanków z udogodnieniami dla pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.01.2020 14:45:29
15 stacji i przystanków z udogodnieniami dla pasażerów (foto: PKP PLK)

Windy na stacji Kępno, nowe wiaty, oznakowanie oraz udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na 15 stacjach i przystankach – to m.in. jest przedmiotem umowy za blisko 100 mln zł zawartej dziś (23 stycznia 2020 roku) przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Windy na stacji Kępno, nowe wiaty, oznakowanie oraz udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na 15 stacjach i przystankach – to m.in. jest przedmiotem umowy za blisko 100 mln zł zawartej dziś (23 stycznia 2020 roku) przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Inwestycja realizowana jest przy współfinansowaniu UE z programu POIiŚ.

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają standard obsługi na 22 peronach i dostosują je w pełni do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się na 15 stacjach i przystankach w trzech województwach:

• w województwie wielkopolskim (6): Łęka Opatowska, Kępno, Domanin, Słupia, Solec Wielkopolski, Pierzchno – linia kolejowa Kluczbork - Poznań Główny.

• w województwie kujawsko-pomorskim (8): Gniewkowo, Papowo Toruńskie, Suchatówka, Turzno, Kamionki Jezioro, Rychnowo Wielkie, Zieleń i Książki – na trasie pomiędzy Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim

• w województwie łódzkim (1): na przystanku Wolbórka, leżącym na linii kolejowej z Warszawy do Katowic.

Korzystne zmiany dla podróżnych będą dzięki podpisanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe umowie z firmą INFRAKOL Sp. z o.o. Sp. k. na kwotę 94,7 mln zł. netto.

To przedsięwzięcie pn. "Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu numer POIiŚ 5.1-19.4 pn. "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV Realizacja prac zaplanowana jest do końca 2022 roku.

Perony z windami, pochylniami oraz informacją Braille'a na poręczach

W ramach projektu zostaną zamontowane windy w obrębie dwupoziomowej stacji Kępno. Połączą one dolne perony nr 1 i nr 2 z górnymi nr 3 i nr 4. W pozostałych lokalizacjach dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się będą pochylnie. Trasy dojść zostaną czytelnie oznakowane. Na poręczach przewidziano informacje w alfabecie Braille'a.

Perony będą wyposażone w nowe wiaty oraz tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Zwiększy się bezpieczeństwo podróżnych przechodzących między peronami dzięki zamontowanym rogatkom lub wyg rodzeniom.

W poprzednich etapach w ramach projektu "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)" ponad 330 mln zł przeznaczono na przebudowę i dostosowywane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się stacji: Szczecin Główny, Gdańsk Główny, Rzeszów Główny.

Podróżni korzystają z nowych peronów, wind i schodów ruchomych w Szczecinie i Gdańsku. Zbudowano nowy przystanek Rzeszów Zachodni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.