TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

14WE dziś na trasie do Otwocka
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.07.2018 11:57:57 1 komentarz
14WE dziś na trasie do Otwocka (źródło: Wikipedia/Mateusz Włodarczyk, lic. CC BY-SA 3.0)

SKM Warszawa ma w swoim parku taborowym dwie jednostki 14WE. Na trasach pojawiają się rzadko, stąd wartym odnotowania jest fakt, że jeszcze jeżdżą.

SKM Warszawa ma w swoim parku taborowym dwie jednostki 14WE. Na trasach pojawiają się rzadko, stąd wartym odnotowania jest fakt, że jeszcze jeżdżą.

Od naszego Czytelnika dostaliśmy właśnie informację, że dziś (3 lipca) jednostki 14WE-08 i 14WE-09 kursują na linii S1 do Otwocka. Przypomnijmy, że pierwotnie warszawski przewoźnik miał osiem takich składów. Sześć z nich zostało sprzedanych. Docelowo wszystkie trafiły do Kolei Śląskich, cztery są własnością Industrial Division i obecnie kursują w zastępstwie za Elfy II, które nie zostały na czas dostarczone przez PESĘ.

Dwa warszawskie 14WE stanowią głęboką rezerwę i jak wspomnieliśmy na trasy wyjeżdżają bardzo rzadko. Linie SKM obsługuje pojazdami nowszymi: 19WE, 27WE i 35WE. Przewoźnik rozstrzygnął też przetarg na dostawę nowych pociągów. Ma je dostarczyć PESA. Jeśli dostawy będą wyglądać tak, jak w przypadku Kolei Śląskich to może 14WE ponownie wrócą do stolicy, jak pojazdy zastępcze…

Za informację dziękujemy Maciejowi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SKM Warszawa
14WE
  • DarekP – 03.07.2018

    A czy SKMW zawarł w umowie konieczność dostarczenia składów zastępczych, w zamian za spóźnione nowe EZT?

  • Wawerskie Linie Autobusowe – 26.10.2019

    Heh... Nie dość, że ELF-ów 2 jeszcze nie ma, to i umowa zerwana, a zastępczych 14WE również nie widać :(

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.