TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

12 tysięcy pasażerów w miesiąc
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.01.2017 10:17:46
12 tysięcy pasażerów w miesiąc (foto: UZ)

W pierwszym miesiącu kursowania pociągu Kijów - Przemyśl skorzystało z niego ponad 12 tysięcy pasażerów.

W pierwszym miesiącu kursowania pociągu Intercity+ Kijów - Przemyśl skorzystało z niego ponad 12 tysięcy pasażerów.

Ponad 8,6 tys. podróżnych przejechało z Ukrainy do Polski. W przeciwnym kierunku podróż odbyło ponad 3,7 tys. pasażerów. Największe zapełnienie odnotowano podczas ferii zimowych i ukraińskiego okresu świąteczno-noworocznego, od 7 do 10 stycznia. Wówczas pociąg był wypełniony w 97%.

"Dla UZ szybki pociąg do Polski to nie tylko 12 tysięcy sprzedanych biletów ale też nowa era krajowego transportu kolejowego, gdzie pasażerowie zyskują zupełnie nowy poziom jakości usług. Dzięki temu kolej może konkurować z innymi środkami transportu, zarówno pod względem jakości i cen biletów. Wiele osób było sceptycznie nastawionych do tego projektu, ale ciężka praca nowego kierownictwa UZ doprowadziła do zmian nie w słowach, ale także w uruchomieniu nowych pociągów dla naszych pasażerów"- powiedział dyrektor ds. transportu pasażerskiego UZ Igor Romankiv.

Przypomnijmy, że pociągi 705/706 Kijów - Przemyśl zostały uruchomione w dniu 23 grudnia 2016 r. Dla ukraińskiego pasażera to możliwość szybkiego i wygodnego podróżowania z Ukrainy do Polski i z powrotem. Rozkłady jazdy pociągów zaplanowane są tak, że w Przemyślu można przesiadać się do innych pociągów, jadących w stronę Krakowa czy Wrocławia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UZ
Kijów
Przemyśl
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.