TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

11 nowych połączeń w województwie opolskim
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 07.12.2017 08:49:42 4 komentarze
11 nowych połączeń w województwie opolskim

Zagęszczenie połączeń ze stolicą Dolnego Śląska oraz uruchomienie linii do Kłodzka, to główne założenia nowego rozkładu jazdy regionalnych kolei, o których poinformował w środę zarząd województwa opolskiego.

Zagęszczenie połączeń ze stolicą Dolnego Śląska oraz uruchomienie linii do Kłodzka, to główne założenia nowego rozkładu jazdy regionalnych kolei, o których poinformował w środę zarząd województwa opolskiego.

Jak poinformował członek zarządu województwa opolskiego, Szymon Ogłaza, według założeń nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od niedzieli, pociągi regionalne wykonają około 200 tysięcy kilometrów więcej niż w kończącym się roku.

"W 2015 roku, czyli podczas podpisywania pięcioletniej umowy założyliśmy pewien plan minimum, który z roku na rok poszerzamy w miarę potrzeb i możliwości. W tym roku chcemy przede wszystkim zagęścić liczbę połączeń z Opola do Wrocławia. Na wniosek mieszkańców uruchamiamy linię łączącą Nysę z Kłodzkiem w województwie dolnośląskim" - powiedział Ogłaza.

W sumie planowane jest uruchomienie jedenastu nowych połączeń. Trasy obsługiwane przez samorząd województwa oprócz nowoczesnych składów Impuls, mają obsługiwać także zmodernizowane szynobusy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opolskie
rozkład jazdy
 • akuku – 07.12.2017

  "chcemy przede wszystkim zagęścić liczbę połączeń z Opola do Wrocławia, która jest przepełniona"Czy korektor jeszcze śpi?

 • MiŚ – 07.12.2017

  temu misiu...MiŚ na miarę naszych możliwośći...

 • kolejFAN – 07.12.2017

  jasne..a co z linią Głuchołazy-Jesenik? Nie da się uruchomić pociagów jak dawniej, z Opola do Ostrużnej i Jesenika? co z Podsudecką? Nysa-Kamieniec czeka na pociągi..co z Fosowskie-Tarnowskie Góry? dlaczego z Opola do Jelcza jest tylko jedna para?

 • SA106 – 08.12.2017

  @kolejFAN:"Na wniosek mieszkańców uruchamiamy linię łączącą Nysę z Kłodzkiem"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.