TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

10 siedmioczłonowych ezt-ów zastąpi 20 EN57
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.04.2018 12:07:44 1 komentarz
10 siedmioczłonowych ezt-ów zastąpi 20 EN57 (foto: PKP SKM)

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o planach zakupowych PKP SKM. Przewoźnik z Trójmiasta planuje zakup 10 nowoczesnych ezt-ów.

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o planach zakupowych PKP SKM. Przewoźnik z Trójmiasta planuje zakup 10 nowoczesnych ezt-ów.

Co ciekawe, jak podaje PKP SKM będą one mogły zastąpić 20 jednostek EN57! Wycofane z ruchu mają zostać najstarsze jednostki. Przewoźnik podaje też, że awarii będzie znacznie mniej. Chcemy kupić 10 nowych składów elektrycznych, co najmniej 7 członowych, o długości 150 metrów – podaje PKP SKM. Stąd też jedna taka jednostka będzie mogła zastąpić skład złożony z dwóch pociągów EN57.

Pociągi będą miały klimatyzację , udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz podróżujących z wózkami dziecięcymi. Będą tez dostosowane do korzystania z peronów o różnej wysokości. Nowe składy mają być dostarczone w latach 2022- 2023. PKP SKM planuje wykorzystywać je na trasie pomiędzy Gdańskiem Śródmieściem a Lęborkiem.

Umowa przewiduje również dostosowanie elektrowozowni w Gdyni Cisowej do obsługi nowych pociągów. Tak długich jednostek we flocie PKP SKM nigdy nie było, stąd też konieczność przebudowy zaplecza.

Wczoraj przewoźnik podpisał umowę z CUPT na dofinansowanie inwestycji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP SKM
ezt
EN57
 • Andrzej Kalicinski – 12.04.2018

  Żadnych nie będzie bo nie mają kasy na wkład własny ;)

 • Tomasz Dworecki – 12.04.2018

  Kible jeszcze przeżyją tą technologię nowych EZT. :)

 • Paul Konklewski – 13.04.2018

  A nie mozna byloby dorzucic dodatkowych czlonow do tych co sa juz bo tak jezdza w dwoch zestawach

 • DarekP – 13.04.2018

  Dokładanie dodatkowych członów jest dośc nieopłacalne i na razie tylko ŁKA zdecydowało się na taki ruch. Pozostali odpuścili, ze względu na cenę i komplikacje całego procesu.Licząc na składy 150 metrowe, można założyć, że mogą też być 8-członowe, Pytanie, jak będzie rozwiązany napęd, bo dwa wózki w członach skrajnych to będzie mało, skończy się czymś a'la 27WE/Dart lub 35WE.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.