TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

... Volvo! Belgowie kupią 90 elektrycznych hybryd z Wrocławia
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.02.2017 13:31:15
.. i Volvo. Belgia chce 90 elektrycznych hybryd z Wrocławia

Belgia w elektromobilnej ofensywie. Równolegle z umową SRWT na 208 hybryd Solarisa, grupa TEC zamówiła 90 elektrycznych autobusów hybrydowych Volvo. To rekordowy e-kontrakt szwedzkiego koncernu.

Belgia w elektromobilnej ofensywie. Równolegle z umową SRWT na 208 hybryd Solarisa, grupa TEC zamówiła 90 elektrycznych autobusów hybrydowych Volvo. To rekordowy kontrakt szwedzkiego koncernu na kompletne rozwiązania obejmujące pojazdy z elektrycznym zasilaniem.

Wszystkie hybrydy zostaną wyprodukowane w zakładach Volvo Buses we Wrocławiu i trafią do dwóch belgijskich miast: Charleroi (55) i Namur (35), które razem zamówiły 90 autobusów Volvo 7900 Hybrid Electric. Do tego dojdzie 12 stacji ładowania z odwróconym pantografem - 4 dla Charleroi i 8 dla Namur, których dostawcą będzie koncern ABB. Operatorem wszystkich autobusów będzie grupa transportowa TEC.

Dostawa pojazdów i montaż stacji zostanie zrealizowany jeszcze tej jesieni. Tym samym na koniec 2017 r. flota TEC będzie liczyła razem 101 elektrycznych hybryd marki Volvo oraz 15 stacji ładowania ABB.

Dodajmy tutaj, że TWE Group już wcześniej zamówiło 11 szt. Volvo 7900 Hybrid Electric wraz ze stacjami ładowania do Namur. Ten system został oddany do eksploatacji w styczniu 2017 roku. Dzięki kolejnym 35 e-autobusom Volvo, belgijskie miasto będzie miało w 90-procentach zelektryfikowany transport publiczny.

Mówią VIP-y

-"To olbrzymia satysfakcja i kolejny kamień milowy w rozwoju elektromobilności. To także potwierdzenie konkurencyjności naszej oferty. Widzimy, że coraz więcej miast na całym świecie decyduje się zelektryfikowanie ruchu miejskiego, walcząc w ten sposób ze złej jakości powietrzem i hałasem. Kolejny plus to uniwersalny interfejs do szybkiego ładowania OppCharge i to nie tylko autobusów, ale także np. samochodów ciężarowych. Ten stosowanie przez wielu dostawców wspólny standard ułatwi całemu światu przejście w kierunku elektromobilności" - powiedział prezes Volvo Buses, H?kan Agnevall.

-"Jako przedsiębiorstwo transportu publicznego, Grupa TEC jest bardzo dumna z bycia liderem w zakresie zwiększenia efektywności energetycznej. To strategiczna inwestycja pozwoli poprawić jakość życia w głównych ośrodkach miejskich Walonii. Hybrydowa technologia jest na dziś najlepszym kompromisem pomiędzy operacyjną elastycznością a energetyczną efektywnością ? oczywiście w zakresie transportu autobusowego" - powiedział Vincent Peremans, CEO Grupa TEC.

Na koniec dodajmy, że elektryczne hybrydy Volvo możemy spotkać w takich miastach jak: Göteborg, Sztokholm, Hamburg, Luksemburg, Namur i Kurytyba. Autobusy Volvo 7900 Hybrid Electric pokonują dzięki energii elektrycznej około 70% tras, natomiast posiadają mały, 5-litrowy silnik Diesla, który pozwolą im zachować niezależność od poziomu naładowania baterii. Ich ładowania odbywa się na jednym lub obu końcach linii autobusowej. Szybkie ładowanie trwa 3-4 minuty.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Volvo
ABB
hybryda
Belgia